Od Czech po Malezję… O paleniu książek przez polskich księży mówi już cały świat

Od Czech po Malezję… O paleniu książek przez polskich księży mówi już cały świat:

Dzięki za obejrzenie, zasubskrybuj więcej filmów:

Nie tylko polskie media obiegła informacja o niedzielnym paleniu książek przez księży. O kuriozalnych wydarzeniach z Gdańska głośno jest już za granicą. Czesi, Francuzi, Niemcy, Amerykanie, a nawet Malezyjczycy także zwrócili uwagę na zachowanie polskich księży, którzy za niebezpieczne uznali m.in. książki o przygodach Harry’ego Pottera i bohaterach sagi “Zmierzch”. Znowu głośno o Polsce… “Niestety to nie prima aprilis. Kapłani publicznie spalili książki Harry’ego Pottera, powieści z serii “Zmierzch”, ale także akcesoria Hello Kitty i afrykańskie maski. Powód: rozprzestrzeniają czarną magię” – napisał na Twitterze Thomas Dudek, znany korespondent z Europy Wschodniej, publikujący dla “Die Zeit” i “Der Spiegel”. W podobnym duchu zapowiedział swój artykuł Filip Harzer, dziennikarz Czeskiego Radia piszący o Polsce. On także podkreślił, że to nie jest żart związany z pierwszym kwietnia i dodał, że “tego nie da się skomentować”. Dokonania polskich księży obszernie opisała francuska agencja informacyjna AFP. W relacji z wydarzeń zacytowała komentarz na Facebooku jednego z internautów, który brzmiał: “Chciałbym uwierzyć, że to żart … Poważnie? Czy ludzie palą literaturę fantasy w XXI wieku w jakimś chorym rytuale?!”. Depesza AFP była też chętnie cytowana przez inne zagraniczne media. W Stanach Zjednoczonych oprócz opisu tego kuriozalnego zdarzenia podaje się także informacje na temat okoliczności opublikowania prze Kościół w Polsce raportu dotyczącego pedofilii. Irlandzki portal Thejournal.ie pisze o “kapłanach, którzy w weekend w polskim mieście spalili wiele książek”. “Według nich są świętokradzkie” – tłumaczą Irlandczycy. Z kolei malezyjski Themalaysianinsight.com zwrócił uwagę na tłumaczenia księży, którzy swoje czyny inspirowali zapisami z Pisma Świętego. Seans palenia książek pod Kościołem Przypomnijmy, że księża parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej w Gdańsku postanowili w weekend “być posłuszni słowu Bożemu” i przestrzegać zapisów Katechizmu Kościoła Katolickiego, mówiących o zwalczaniu okultyzmu i wróżbiarstwa. trwa ładowanie postu… Zobacz oryginał Jako przedmioty, które rzekomo mają promować pogańskie rytuały uznano… książki i przedmioty związane z kultem innych religii. “Harry Potter”, “Zmierzch”, czy tradycyjna maska plemion afrykańskich to tylko niektóre z rzeczy, jakie trafiły na przykościelny stos i w obecności księży zostały spalone. Porozmawialiśmy z proboszczem parafii ks. Janem Kucharskim, który stwierdził, że nie spodziewał się, iż parafialna akcja stanie się tak popularna i wzbudzi szerokie zainteresowanie. Przyznał, że palenie “magicznych przedmiotów” zostało przeprowadzone zgodnie z Pismem Świętym i tylko osoby posiadające “bożego ducha” mogą zrozumieć celowość tej akcji.
#OdCzech, #MalezjęO, #paleniu, #książek, #przez, #polskich, #księży, #mówi, #cały, #światFuente – Source

Od Czech po Malezję… O paleniu książek przez polskich księży mówi już cały świat

EN.- Urban exploration is usually about exploring areas away from urban centers, industrial zones, or abandoned areas. But also for ancient ruins and areas impossible to access, everything depends on each explorer.

ES.- La exploración urbana normalmente se trata de la exploración de zonas alejadas de los núcleos urbanos, zonas industriales, o abandonadas. Pero también por ruinas antiguas y zonas imposibles de acceder, todo depende de cada explorador.

Urbexvideos.eu es la exploración urbana llevada a tu pantalla ! Disfruta de todos los videos de Urbex que existen en una misma página web y todo categorizado por zonas !

Saludos exploradores ! 😉

Publicado en Czech Republic y etiquetado , , , , , , , , , .

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *