Probuzení na Slovensku 1/2

Před několika lety přijel romský pastor Emil Adam se svými sourozenci v Kristu na Slovensko do Poráče. Věnovali se zde třem rodinám a nakonec museli z bytu na louku, protože přišlo mnoho lidí. Asi 30 až 50 lidí se tam obrátilo. Viděli, že je Bůh do těchto míst volá. Z Poráče šli do dalších vesnic, které se otevřely jako první. Viděli, že lidé jsou hladoví a že je to vše Bohem připravené a že tuto úrodu stačí jenom sklidit.

Začali sloužit v obcích okolo Spíšské Nové Vsi. Postupně byly evangeliem zasahovány celé rodiny, mnoho lidí se obrátilo. Vznikly sbory na různých místech. Jednou za rok pořádají konferenci, na kterou se sjedou křesťané z těchto sborů. Na jedné konferenci bylo až 1 300 lidí.

V roce 2006 byla založena křesťanská misie MARANATA. Ikdyž misii začalo několik lidí, dnes je to podle některých zdrojů největší nezávislá organizace tohoto druhu na Slovensku. Odtud byli vysláni misionáři na různá místa. V roce 2013 bylo zahájeno živé vysílání bohoslužeb.

zdroj:Fuente – Source

Probuzení na Slovensku 1/2

EN.- Urban exploration is usually about exploring areas away from urban centers, industrial zones, or abandoned areas. But also for ancient ruins and areas impossible to access, everything depends on each explorer.

ES.- La exploración urbana normalmente se trata de la exploración de zonas alejadas de los núcleos urbanos, zonas industriales, o abandonadas. Pero también por ruinas antiguas y zonas imposibles de acceder, todo depende de cada explorador.

Urbexvideos.eu es la exploración urbana llevada a tu pantalla ! Disfruta de todos los videos de Urbex que existen en una misma página web y todo categorizado por zonas !

Saludos exploradores ! 😉

Publicado en Slovakia y etiquetado , , , , , , , , , .

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *